Počítač nebo notebook ?

Napsal uživatel Administrator.

Pokud si chceme pořizovat počítač měly bychom si uvědomit pár základních věcí. Jak jej budeme využívat, co od počítače očekáváme a v neposlední řadě i kam jej umístíme. V tomto článku Vám poradíme s výběrem nejvodnější alternativy pro Vás. Zda je lepší stolní počítač nebo notebook.

Stolní počítač nebo notebook ? 

Výběr záleží na Vaši aktivitě. Pokud chcete počítač využívat doma i na chalupě, brát jej na výlety atd. pak je nejlepším řešením notebook. Pokud však chcete používat počítač převážně jen doma, pak zvolte stolní počítač.

Výhody a nevýhody notebooku.seniors_on_computer2

+ Snadno přenositelný.
+ Monitor a klávesnice v jednom.
+ Krátkou dobu vydrží i bez přívodu elektrické energie. (cca 2 hodiny).
- Malá klávesnice nemusí vyhovovat potřebám.
- Malý monitor nemusí být dobře čitelný.
- U levných notebooků je velké procento úmrtnosti do 3 let od zakoupení.
- Opravy jsou dražší než u stolních PC.

Výhody a nevýhody stolního počítače.

+ Lepší poměr cena/výkon.
+ Klávesnice a myš mnohem vhodnější pro seniory.
+ Větší monitor, lépe čitelný.
+ Mnohem menší riziko úmrtnosti než u notebooků.
+ Opravy jsou levnější.
- Horší přenositelnost, prakticky žádná.
- Zabírá více místa.

Mohu si zakoupit starší počítačovou sestavu či notebook ?

Ano, můžete. Je mnoho obchodů které prodávají takzvané repasované počítače nebo notebooky. Nicméně problémy jsou v zásadě stejné jako při koupi ojetého vozu. Počítače i notebooky jsou od těchto prodejců většinou řádně zkontrolovány a odzkoušeny, nicméně stejně jak u ojetého vozidla platí že svoje nejlepší léta mají již za sebou. Pokud chcete ušetřit a plánujete nákup staršího počítače či notebooku, vždy se poraďte s nestranným odborníkem. Mnohdy tím ušetříte nejenom peníze ale i čas strávený častými reklamacemi či opravou.

Závěrem

V současné době jsou stovky počítačových sestav i stovky notebooků. Počítačová sestava je lépe variabilní, komponenty můžeme různě kombinovat. U notebooků doporučujeme delší výběr aby Vám perfektně sedl pro danou práci či zábavu. V dalších článcích již budeme vybírat konkrétní notebook či konkrétní počítačovou sestavu. I zde platí dvakrát měř, jednou řež a tak konzultace s nestranným odborníkem by měla být před nákupem samozřejmostí.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Profesionální webdesign