Vybíráme scanner

Napsal uživatel Tomas.

Fotografie jsou často jedinou vzpomínkou na doby minulé. Nicméně i klasická fotografie časem vybledne a pomuchlá, rohy se ohnou někdy se i ztratí při stěhování atd. Pokud nechcete, aby se to stalo i Vám, pomoc je jednoduchá.  Pořiďte si scanner.....

 

Co je to scanner ? 

Scanner je zařízení, které přemění analogový obsah na digitální. Konkrétně si pod touto definicí můžeme představit fotografii na papíře, kterou pomocí skeneru převedeme do digitální podoby na obrazovku počítače a poté i do počítače uložíte.

scan1

Kolik scanner stojí ? 

V dnešní době jsou tyto zařízení cenově dostupná Cena se pohybuje od 1500,- Kč. Pokud jste náročnější a chcete skenovat z negativu i to je možné. Tyto scannery seženete již od 2000,- Kč.

 

Co kromě fotek s tím mohu dělat ? 

Prakticky cokoliv. Jakékoliv dokumenty, které potřebujete uchovat můžete oskenovat. Rodné listy, různá osvědčení, smlouvy, recepty atd.

 

Jak se scanner připojuje ? 

Scannery se v dnešní době připojují skoro výhradně jen přes USB a to jak na počítači, tak na notebooku. Většina dnešních skenerů již ani nepotřebuje přídavné napájení a tak jediný kabel je již zmiňované USB. 

 

Jaký scanner vybrat ? 

To záleží na Vašem užití. Můžeme Vám doporučit tyto výrobky jejichž kvalitu máme důkladně otestovanou a cena je příznivá.

 

Scannery bez možnosti skenování negativů 

 

 

Scannery s možností skenování negativů 

 

 

Všechny zde uváděné modely máme dlouhodobě odzkoušeny. Proto je doporučujeme jako kvalitní produkty. Pokud si zde nevyberete, věřte, že skenerů je mnoho. Jakýkoliv eshop Vám nabídne několik desítek těchto zařízení. Varujeme však před nákupem v různých elektrech či obchodních domech. Zejména cena je tam dosti přemrštěná.

soft4

Zvládnu instalaci ? 

Zkušenější uživatel zvládne instalaci bez větších problémů. Podporu scenování bez programů od výrobce již podporují všechny moderní operační systémy a to už od Windows XP.  Pokud si netroufnete na instalaci, není problém kontaktovat odborníka a nechat si přístroj zapojit a vysvětlit základní funkce. 

 

Závěrem

V současné době se již scannery pořizují společně s tiskárnou v takzvaných multifunkčních zařízeních. Výhodou tohoto řešení je více volného místa na stole. Pokud ale již tiskárnu máte a jste s ní spokojení, není důvod si samostatný scanner nepořídit.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Profesionální webdesign