Vybíráme flash disk (flešku, USB klíčenku)

Napsal uživatel Administrator.

Často se Vám může stát, že budete potřebovat přenést dokumenty či fotografie. Chcete zálohovat Vaše dokumenty, či jen přenést pár fotografií k vyvolání do fotolabu.K tomu všemu můžete využít USB flash disk. Dnes Vám poradíme jak vybírat.

Co to je flash ?

USB flash paměť, někdy též USB flash disk (hovorově flashka či fleška), je paměťové zařízení, používané převážně jako náhrada diskety. Většinou má podobu klíčenky a je vybaveno pamětí typu flash, která umožňuje uchování dat i při odpojení napájení. Data se do disku nahrávají přes USB, odtud název. Ačkoli je v názvu slovo disk, vlastní médium ve tvaru kotouče není. Tolik teorie.

K čemu je to dobré ?

Fleška najde využití zejména ke snadnému přenosu  dat Na rozdíl od externích přenosných disků má fleška minimální rozměry. Také nepotřebuje žádné externí napájení. Není tak choulostivá na zacházení jako externí disk. Několikrát se nám stalo že se nám fleška vyprala v pračce ( samozřejmě nedopatřením) a po vyschnutí fungovala a ani data se neztratila.

Fleška se nejvíce využije na přenos dokumentů, hudby fotek a videí. Má mnohem větší kapacitu než CD a DVD disk. Umožňuje zapisovat i mazat data. Práce s ní je rychlá a nepotřebujete žádný speciální program pro její chod. V současné době plně nahrazuje CD či DVD mechaniku v počítači.

Navíc je to i vhodný dárek pro vaše příbuzné. Vnuci a vnučky dobrou flešku velmi ocení a ani jejich rodiče tímto dárkem neurazíte.

Jakou flešku si vybrat a kolik stojí ?

Ceny těchto zařízení neustále klesají. Ještě před dvěma lety jste pořídili flešku o kapacitě 16GB ( to je kapacita cca 21 CD disků) za 2000,- Kč. Dnes Vás vyjde na méně než 400,- Kč. V dnešní době asi nemá cenu kupovat menší kapacitu jak 16 nebo 32GB.

I při stejné kapacitě se ceny liší mnohdy i o stovky korun proč ?

Někdy je tento rozdíl způsoben značkou (čím známější značka, tím je dražší).  Někdy je to způsobeno kvalitou provedení (ocelový kryt je dražší než levný plast). Někdy je to způsobenou rychlostí přenosu dat ( čím je kopírování dat rychlejší, tím jsou použity kvalitnější součástky). Ale velmi často se stává že cenový rozdíl není nijak opodstatněný. Proto jsme pro Vás připravily pár návrhů jaké flešky si pořídit.

Flash karty s kapacitou 16GB ( kapacita cca 21 CD disků)

97664

Základní model USB Flash disku od kvalitního výrobce. Díky své velikosti se dá snadno přenášet třeba na klíčence. Materiál kov + tvrzený plast. Díky své ceně pod 400,- Kč, má výborný poměr cena/výkon. 
78592Velmi oblíbený model. Díky kovovému povrchu snese i hrubší zacházení.. Vhodný pro aktivnější uživatele. Orientační cena kolem 450,-Kč.
127544Růžový model s praktickým zasouvacím mechanismem USB konektoru. Ideální dárek pro ženy.Orientační cena kolem 400,-Kč.Flash karty s kapacitou 32GB ( kapacita cca 42 CD disků)

97660Základní model USB Flash disku od kvalitního výrobce. Díky své velikosti se dá snadno přenášet třeba na klíčence. Materiál kov+ tvrzený plast. Orientační cena 900,- Kč.

 


79953Velmi oblíbený model tentokrát ve 32GB verzi . Díky kovovému povrchu snese i hrubší zacházení.Vhodný pro aktivnější uživatele. Orientační cena 950,- Kč.
54848Unikátní flashdisk s kapacitou 32 GB a exkluzivně provedeným gumovým a voděodolném pouzdře. Je určen pro extrémní podmínky. Využívá vysokorychlostní USB 2.0 rozhraní s technologií urychlení přenosu, proto je až 3x rychlejší než běžné modely. Orientační cena 980,- Kč.

 

Všechny zde uváděné modely máme dlouhodobě odzkoušeny. Proto je doporučujeme jako kvalitní produkty. Pokud si zde nevyberete, věřte, že USB flešek je mnoho. Jakýkoliv eshop Vám nabídne několik stovek těchto zařízení. Varujeme však před nákupem v různých elektrech či obchodních domech. Zejména cena je tam dosti přemrštěná.  


Nesmaže se mi obsah flešky když ji delší dobu nepoužívám ?

Fleška není primárně určena na dlouhodobou zálohu dat. Slouží pro přenos či krátkodobé uchování. I tak většina výrobců uvádí zachování dat bez připojení do počítače po dobu pěti let. Nemáme to však v praxi odzkoušeno. Můžeme však potvrdit že dva roky není pro flešku žádný problém. Někteří výrobci uvádí i 10 let.


Zvládnu instalaci ?

Instalaci flešky zvládne každý. Stačí ji jen zapojit do USB. Žádný ovladač není potřeba. Moderní operační systémy ( Windows XP / vista /7) již podporují všechny flešky.  V počítači se Vám fleška přihlásí jako další disk.  Pokud se ale vyskytne nějaký problém,

 

Komentáře  

 
0 #3 hana jaškovska 2013-06-10 13:25
;-) :-) :lol: :D 8) :-| :-| :oops: :sad: :cry: :o :-? :-x :eek: :zzz :P :roll: :sigh: ahojj
kot mam 1234321í087654321 a heslo ahoj ČAU :lol:
Citovat
 
 
+1 #2 tom mirka 2013-06-10 13:20
ahoj čau :cry:
Citovat
 
 
+1 #1 tom mirka 2013-06-10 13:19
ahoj :lol: nnfnva fhgf:-*
Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Profesionální webdesign