Vybíráme tiskárnu

Napsal uživatel Administrator.

Tiskárna je velmi užitečné zařízení, které Vám pomůže tisknout dopisy, obrázky, fotografie. V současné době je nepřeberné množství tiskáren a multifunkčních zařízení. V dnešním článku Vám poradíme jaká je ta pravá pro Vás......


Jaké tiskárny jsou na trhu ? TISKARNA

 Tiskáren je velké množství, rozdělují se do několika kategorijí, podle způsobu tisku. Pro naše potřeby budeme ale vybírat jen ze dvou typů.

  1. Inkoustové tiskárny

  2. Laserové tiskárny


Inkoustové tiskárny

Inkoustové tiskárny patří mezi nejlevnější a nejrozšířenější typy. Její hlavní výhodou je nízká pořizovací cena a možnost barevného tisku. Pokud použijeme fotografický papír lze vytisknout velmi kvalitní fotografie.

Podstatnou nevýhodou inkoustových tiskáren jsou náklady na provoz, zejména náplně. Cena náplní mnohdy překročí cenu tiskárny. U nových tiskáren výrobce dává takzvané startovací náplně které mají jen poloviční kapacitu. A tak se může klidně stát že si odnesete novou tiskárnu za 900,- Kč a po měsíci zjistíte že máte po náplni a nová náplň stojí 2x tolik co tiskárna. Tyto tiskárny bývají dávány také „zadarmo“ jako dárek v obchodních domech při koupi počítači či notebooku. Nenechte se však ošálit, ten dar je spíše danajský.TISKARNA_ING

Pokud si však říkáte že moc netisknete a že Vám náplň vydrží mnohem déle, tak to také není pravda. Inkoustové tiskárny po delší pauze udržují náplně v provozuschopném stavu tak že si „odstříkne“ část barvy a tím si pročistí trysky. Je to sice jen pár mililitrů nicméně pro lepší představu se může jednat až o 30 stran formátu A4 při 5% pokrytí ( norma na standardní text). Velmi snadno se Vám může stát že vytisknete v průběhu 14 dnů 4 stránky ale díky čištění, které nemůžete ovlivnit vám zmizí náplň jako jste tiskly 120 stran najednou.

 Inkoustové tiskárny jistě najdou své uplatnění na trhu ale pro většinu běžných uživatelů je její provoz moc drahý. Existují i výjimky ale jejich cena se pohybuje kolem 3000,-Kč.

 Pokud tedy potřebujete občas vytisknou barevnou fotografii doporučujeme navštívit nejbližší fotolab, či nákupní centrum. Cena kterou zaplatíte ve fotolabu bude nesrovnatelně menší než občasný provoz inkoustové tiskárny.

Laserorvé tiskárnyTISKARNA_LES

Laserové tiskárny v poslední době prodělali bouřlivý vývoj a to cenový. V dnešní době není problém sehnat Laserovou tiskárnu do dvou tisíc korun. Nicméně tisk je jen černobílý. Samozřejmě existují i barevné laserové tiskárny, jejich cena začíná kolem 6000,- Kč což není nejlevnější řešení pro občasný tisk fotek.

Černobílá laserová tiskárna je mnohem levnější a na rozdíl od inkoustu jsou náklady na provoz nesrovnatelně menší. Navíc Vám náplň nevysychá a tak pokud tisknete cca do 50 stran měsíčně, náplň Vám bez problémů vydrží dva až tři roky. Opět zde platí že startovací náplň je zhruba poloviční u nové tiskárny. Cena náplní je závislá od výrobce. Není však problém sehnat tiskárnu za 2400,- Kč kde náplň o kapacitě 2500 stran seženete za 900,-Kč. Náklady na tisk jedné strany pak jsou necelých 40 haléřů.

Jakou tiskárnu tedy koupit

V první řadě si musíte ujasnit na co tiskárnu potřebujete. Pokud chcete tisknout do 50 - 300 stránek měsíčně více méně jen dopisy či černobílé obrázky vřele doporučujeme černobílou laserovou tiskárnu.

 Konkrétní modely jsou uvedeny zde:

s125571Společnost Samsung uvádí kompaktní černobílou laserovou tiskárnu ML 1670. Díky velice kompaktnímu a elegantnímu designu se pro tuto malou krásku najde místo kdekoli. A díky chytrým zabudovaným funkcím, jako je tisk jedním dotykem, je tiskárna ML 1670 inteligentní a pohledná. Její nízká hlučnost, vysoká rychlost tisku a tlačítko úsporného režimu jsou zárukou maximální praktičnosti. V případě tiskárny Samsung ML 1670 platí, že ty nejlepší věci v životě někdy bývají malé
38034s

Epson EPL-6200 je výkonná laserová tiskárna pro profesionální černobílý tisk.
Parametry Barevnost         Černobílé
Duplex         Automatický (volitelný)
Formát         A4
Rozhraní         Paralelní
Rozhraní         USBPokud chcete tisknout barevně pomocí inkoustu doporučujeme tyto modely :
64938s
Nejlepší kompaktní a cenově dostupná domácí fototiskárna nabízí vynikající tisk v kvalitě, jakou nabízejí fotolaboratoře.

Rozlišení 9 600 x 2 400 dpi s 1pl kapičkami inkoustu*
Tisk fotografií o rozměrech 10 x 15 cm v kvalitě, jakou nabízí fotolaboratoř, přibližně během 41 sekund*
5 samostatných inkoustů
Bezokrajový tisk do velikosti A4
Dva zásobníky papíru
Vysokorychlostní rozhraní USB Hi-speed
Vynikající fotografie pro kreativní domácí uživatele

103188s

Tato spolehlivá a úsporná tiskárna usnadňuje a zjednodušuje domácí tisk fotografi í a dokumentů.
Výtisky vypadají skvěle a vydrží déle na všech typech papíru, protože inkoust Epson DURABrite Ultra je odolný vůči vodě, rozmazání, blednutí a dokonce i vůči zvýrazňovačům. Pomocí dodaného softwaru lze odstranit efekt červených očí a nastavit úroveň barev a kontrastu - vaše fotografi se tak budou vždy vypadat nejlépe.


Zajímavou alternativou jsou i multifunkční tiskárny které umí kromě tisku i skenovat.

Pokud chcete koupit multifunkční tiskárnu doporučujeme tyto :
 

Barevné inkoustové multifunkce :
103194s

Tiskněte rychlostí laserové tiskárny bez zahřívání - až 38 str./min., v podnikové kvalitě až 15 str./min. černobíle a 5,5 str./min. barevně (založeno na normě ISO/IEC24734). Tiskněte, skenujte a faxujte přes síť Ethernet nebo nejnovější vysokorychlostní rozhraní Wi-Fi 802.11n.
Tiskněte text v laserové kvalitě anebo barevně s inkoustem Epson DURABrite Ultra a šetřete náklady, protože barevný tisk Epson stojí o 50 % méně než laserový barevný tisk konkurence.

99341s

Černobílé laserové multifunkce :

Rychlý laserový multifunkční přístroj 3 v 1 - kopírka, síťová tiskárna a barevný skener.
Konfigurace přes web.
Podavač originálů.


Zvládnu instalaci ?

Zkušenější uživatel instalaci jistě zvládne. Připojení tiskáren je dnes výhradně přes USB konektor. Samozřejmě na napájení ze zásuvky nesmíme zapomenout. Problém u instalací tiskáren je ten, že výrobce kromě ovladačů přidává do svých instalací mnoho nepotřebných programů. Jako jsou registrační formuláře, prodej spotřebního materiálu po internetu atd. Snadno se Vám stane že po instalaci tiskárny se Vám počítač zpomalí a začnou na Vás při práci vyskakovat různá reklamní okna na nákup spotřebního materiálu. Proto doporučujeme si zakoupenou tiskárnu či multifunkci nainstalovat od odborníka.


 

 

Komentáře  

 
0 #1 RylNeds 2018-01-28 11:55
Zithromax Generic Cost Cytotec Prostaglandine Fausse Couche cialis Achat Propecia En Ligne France Levitra 20mg Orodispersible Zythromax Vs Cephalexin
Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Profesionální webdesign