Jak se starat o notebook

Napsal uživatel Administrator.

Každé zařízení potřebuje i určitou údržbu. I notebook vyžaduje jednou za čas očistit a vyčistit.  V dnešním článku se budeme zabývat jak běžně pečovat o svůj notebook.


Čím mohu čistit klávesnici

Pokud se Vám stane, že se vám do klávesnice dostane nečistota, je dobré klávesnici vyfoukat. Můžeme použít i vysavač s nástavcem pro čištění potahů. Pokud jsou nečistoty v klávesnici přilepeny, doporučujeme toto čištění nechat na servisního technika.  Pokusy o neodborné čištění, například jehlicí či nožem mohou skončit zničením několika kláves, či celé klávesnice. Nová klávesnice na notebook stojí od  800 – 2500,-Kč. Vyvarujte se užití různých čistících prostředků pro domácnost. Pokud by se takový prostředek dostal na samotnou membránu, můžete zlikvidovat celou klávesnici.  Běžné nečistoty na klávesách můžete setřít švédskou utěrkou. 


115128

Nemáte-li švédskou utěrku, nebo se bojíte užití domácích čističů, 
můžeme Vám doporučit celou čistící sadu.

78768
Pokud nechcete volat technika na vyčištění klávesnice, můžeme doporučit i speciální čistící hmotu která se jemně natlačí mezi klávesy a odlepí nečistoty i v místech , kam se běžně dostat nemůžete.


105038Čím mohu čistit display ? 

Doporučujeme běžnou švédskou utěrku, či jakoukoliv mikrovláknovou látku, navlhčenou čističem skel či jiným prostředkem na čištění skleněných materiálů.  Čištění provádíme s citem neb samotný display nepatří mezi nejpevnější součásti notebooku. Existují i „speciální“ přípravky na čištění LCD monitorů.


Přehřátí notebooku - nepřítel číslo 1

Notebooky podobně jako stolní počítače nesnáší teplo. Stolní PC mají v tomto velkou výhodou – mohou být vybaveny výkonnými ventilátory, jejich součástky nejsou nahuštěny do co nejmenšího prostoru. Jsou tak chlazeny účinněji. Pokud notebook leží na stole nebo jej máme klasicky položený na kolenou, pak je vše většinou v pořádku. Přístupy pro nasávání chladnějšího vzduchu i výdechy pro ohřátý jsou volné a prostupné. Komponenty mají díky tomu optimální teplotu. 

Opačná situace nastane, pokud si notebook vezmeme s sebou například do postele. Nebo jej položíme na huňatou deku. Přístupy pro vstup a výstup vzduchu jsou ihned beznadějně ucpány. Ventilátory se sice snaží seč můžou, ale problému s chlazením nezabrání.

Peřina nebo jiná textilní látka navíc pod přístrojem kumuluje teplo a vrací je zpět. Komponenty se nepříjemně zahřívají. Neříkáme, že notebook v posteli uvaříte. Výrazně ale snižujete životnost všech součástek. Po roce se mohou závady projevit v celé kráse. 


Polití tekutinou - nepřítel číslo 2

Opařit notebook horkým čajem, kávou, limonádou to se stává. Některé modely jsou proti polití tekutinou odolné. Jejich klávesnice brání průsaku vody do přístroje. Většina notebooků ale takto vybavena není a kapky vody jsou pro jejich elektroniku smrtelným koktejlem. Co dělat, pokud se vám stane taková nehoda?

V případě polití proto notebook okamžitě přetočte klávesnicí směrem dolů, nechte vytéct zákeřnou tekutinu a vyjměte baterii. Notebook by v této době už ani neměl být nabíjen. Čím rychleji to zvládneme udělat, tím lépe.

Notebook nezapínejte, baterku nedávejte zpět, ani nezapojujte do nabíjecího adaptéru, notebook odneste do servisu, nebo zavolejte servisního technika. Varujeme notebook zkoušet vysoušet svépomocí. Notebook se musí rozebrat a nechat se zcela přirozeně vysušit v dobře větrané místnosti. Vysoušení může trvat 2 – 4 dny. Pokud se však dodrží procedura, a byla včas vyndaná baterie, pak je velká pravděpodobnost že notebook přežije. V případě sladkých nápojů, se notebook musí rozebrat a vysušit a pak celý vyčistit. Cukr umí mechanické části dobře zalepit.

 

Komentáře  

 
0 #3 Debil 2015-11-28 11:33
:D :lol: :-) ;-) 8) :-| :-* :oops: :sad: :cry: :o :-? :-x :eek: :zzz :P :roll: :sigh:
Citovat
 
 
-1 #2 Joel 2014-04-20 03:18
Hi, I log on to your blogs daily. Your story-telling style
is awesome, keep doing what you're doing!

my site; http://portageparkdistrict.org: http://portageparkdistrict.org
Citovat
 
 
0 #1 Čuník 2013-02-22 09:41
;-) :-| :-* :sad: :o :o :P :P :o :-x
Citovat
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit

Profesionální webdesign